آسمان نیامده توقیف شد

 

روزنامه آسمان بعد از انتشار پنجمین شماره به دلیل انتشار یک مطلب در خصوص قصاص, توقیف شد. 

توضیح محمد قوچانی, در این باره را بخوانید:

محمد قوچانی، سردبیر روزنامه آسمان در پی توقیف این روزنامه، انتشار مطلبی در خصوص حکم قصاص را ناشی از یک اشتباه فنی خواند و از مخاطبان این روزنامه بابت درج آن عذرخواهی کرد.

محمد قوچانی سردبیر روزنامه آسمان در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن تایید خبر توقیف این روزنامه در توضیحی درباره درج مطلبی  در خصوص حکم قصاص گفت: ما برای اینگونه احکام فقهی و نیز ارزش‌های دینی احترام قائل هستیم و این عبارت «حکم غیرانسانی قصاص» هم قرار نبود چاپ شود، اما متاسفانه در لحظات آخر دقت لازم صورت نگرفت و این اشتباه رخ داد.
سردبیر روزنامه آسمان با عذرخواهی از خوانندگان این روزنامه بر مقید بودن دست اندرکاران این جریده به ارزش‌های دینی و اسلامی تاکید کرد و گفت: آقای بزرگمهر (مدیرمسئول روزنامه آسمان) صبح امروز به دادگاه فرهنگ، هنر و رسانه احضار شد و ظاهرا همانجا حکم توقیف روزنامه به او ابلاغ شده است.
به گفته وی، مدیرمسئول این روزنامه در حال حاضر هم در این دادگاه برای ارائه توضیحات بیشتر حضور دارد.
قوچانی تاکید کرد: شماره بعدی روزنامه آسمان که طبیعتا می بایست شنبه منتشر شود، منتشر نخواهد شد.
/ 9 نظر / 31 بازدید
اکبر

باز هم یک رسانه دیگر جوانمرگ شد... ما قوم همیشه عزاداریم آقا رضا

آیلین

دنیا ؛ دیوانه شده رضا جان.

متین

بنده به شخصه مخالف این توقیفات هستم چون آخرش میشه جامعه سکوت و این راکدترین و سردترین جامعه ای است که بهتره اصلا وجود نداشته باشه. اما فقط یک سوال در این زمینه دارم: آیا تفکرات شخصی که خاص میشه و برای مردم یادداشت می نویسه و به اونها ارائه میده باید ضد دینی باشه؟ که بعد بیان توجیه کنن قرار نبود چاپ شه. مهم چاپ شدنش نیست. مهم فردیه که در جای خودش نیست. مهم اینه که توجه کنیم نویسنده صلاحیت اینو داره که افکارش به خورد مردم بده یا نه! امیدوارم زودتر از توقیف در بیاد. چون نباید بقیه روزنامه نگاران قربانی بشن.

آیلین

تقدیم به رضا. برای رسیدن بهار [گل]

آیلین

کجایی رضا جانم ؟ چهاردهم فروردین.

زینب

تولدتون مبارک با کلی تاخیر انشالا هزار ساله بشین و همیشه شاد و خوشبخت باشین. [گل][گل][گل] سال نو هم مبارک، امیدوارم سال خوبی داشته باشین

رضا

قرار بود به روز شه

ارزو

جالب بود.فقط یه سوال چرا پست جدید نمی زارید؟