بازگشت مرد تئاتر ایران

 

محمد رحمانیان

 

شنیدن خبر بازگشت «محمد رحمانیان» به ایران به خودی خود مسرت‌بخش است. حالا بماند که قرار است نمایشی با عنوان «اینجا تهران است» را هم به‌زودی روی صحنه ببرد. گفته شده در این اثر علی عمرانی، حبیب رضایی، مهتاب نصیرپور، بهناز جعفری، شقایق فراهانی و اشکان خطیبی حضور خواهند داشت. رحمانیان آخرین بار قرار بود «روز حسین» را در ایران اجرا کند که با کلی اما و اگر مواجه شد و رفتن به کانادا را در ماندن به ایران ترجیح داد. در کانادا نمایش "آرش ساد" که به گفته خودش تلفیقی از برخوانی "آرش" بهرام بیضایی و "ماراساد" پتر وایس است را روی صحنه بُرد.

امیدوارم که این حضور تداوم داشته باشد و مثل سال‌های گذشته شاهد نمایش‌هایی همچون خروس، شهادت‌خوانی قدمشاد مطرب در طهران، پل، اسب‌ها، سال ۵۹ هجری، آواز قو، مرغ دریایی یا چخوف‌ساد، مانیفست چو، فنز، عشقه و پروانه‌ها باشیم.

 

/ 2 نظر / 20 بازدید
آی آر ایکس تراوین

جدید ترین شرور تراوین اسپید با جوایز نقدی و ارزنده با امکانات بی نظیر همین الان بازی کن : http://irxtravian.ir

اکبر

رحمانیان بعد از بهرام بیضایی - به نظر من- نابغه تئاتر ایران است. اگر اکبر رادی مرحوم و استاد نادری را هم فراموش نکنیم، اینها می شوند چهارضلعی مستحکم نمایشنامه نویسی ایران. نمایش فنز خودش نشان می داد که پای یک استاد بزرگ در میان است. فیلم نامه ی «کتاب قانون» هم تایید دیگری بود بر بزرگی و صاحب اندیشه بودن این مرد دوست داشتنی.... چه خبر مسرت بخشی بود.