حق پارک

دوشنبه با یکی از دوستان برای دیدن "سوت پایان" مقابل سینما پارک کردیم. فیلم تمام شد و بعد از برگشتن از سینما، دوست عزیزم به هر ترتیب که بود و با کلی داد و قال، توانست پول "حق پارک" اتومبیل اش را به قول خودش بپیچاند. از این کارش حالم به معنای واقعی به هم خورد، هرچند  او با این موضوع به شکل یک تفریح برخورد می کرد.

دیشب توی خبرهای "خبرآنلاین" خواندم: "در یکی از شهرهای آلمان دستگاه هایی ساخته شده است که مثل ماشین ها از زنان خیابانی حق پارک می گیرد. زنان خیابانی و هرزه شهر بن آلمان باید از این به بعد برای ایستادن در خیابان، مثل ماشین های پارک شده، مالیات پرداخت کنند. این زنان باید برای ایستادن کنار خیابان از این دستگاه ها بلیط تهیه کنند و شهرداری با این کار خواسته برای درآمد این افراد مالیات تعیین کرده باشد!"

[.]

در انگلیس مردم برای داشتن تلویزیون مالیات می دهند و مامورانی هم هستند که بررسی می کنند که کدام خانه تلویزیون دارد و حق امتیاز پرداخت کرده است یا نه!

/ 5 نظر / 8 بازدید
طرقه

جالب اینه که هی غر می زنیم چرا از صبح تا شب جون می کنیم زندگیامون برکت نداره عمرمون و مالمون برکت نداره ؟ ما به کجا می رویم و چه بر سرمان آمده است .

متین

اگه بیان تو ایران از زنان خیابانی و یا افراد بیکار حق پارک بگیرن درآمدش از فروش نفت بیشتر میشه. والله...

مهرنوش

خدا رو شکر ما توی سوئیس زندگی میکنیم: شکلات ها عااالی, سطل های زباله بوی کریستین دیور میدهد, مردم در شوارع دست اق=فشان و پای کوبان با حفظ شئونات اسلامی همدیگر را در آغوش میگیرند و از معجزه طلوع خورشید شگفت زده میشوند, نه کودکان خیابانی داریم و نه زنان خود فرئش و نه مرد های شرمنده خانواده.نه دزد و مغتاد و قاچاقجی, نه سانسور چی و قیچی روح و بیان و آزادی...میگن بطری نوشابه هانواده توی زندونا کم شده, مردم سومالی لطفا برای کمک به کهریزک به پا خیزید.

سارا

اوضاع همه کشور های کامنت شما ( ایران ، انگلیس و آلمان ) من رو به شدت یاد کتاب 1984 می ندازه و می ترسونه.

اکبر

سلام/ شهروند امروز و روزنامه روزگار، دوباره و سه باره به تعطیلات رفتن... اگه قرار بود از اینهایی که روی مطبوعات پارک کردن(!) و بنایی هم برای جایه جایی ندارن حق پارک بگیرن، احتمالا وضع همه مون خوب می شد! مگه نه؟! سر نمی زنی آق رضا...