ماهی خبری!

 

‌کتاب خبرنویسی پیشرفته به زبان ساده با ادبیاتی ساده به موضوع خبر و خبرنویسی پرداخته و ضمن بیان ابتدائیات خبرنویسی، تکنیک‌های پیشرفته خبر را آموزش می‌دهد.

 

در یکی دو روز گذشته کتاب «خبرنویسی پیشرفته به زبان ساده» نوشته‌ی جناب دکتر احمد توکلی  را با شوق و لذت خواندم. کتابی خواندنی و روان که نکاتی بدیع در آن نهفته و مراجعه به آن، چه برای اهل فن و چه برای علاقه‌مندان می‌تواند مفید و کارا باشد.

انتشارات ثانیه در سایت خود نوشته: «تشبیه کار خبرنگارى به پخت‏ و پز ماهى، ظاهراً مخاطبانى را هدف قرار داده است که هیچ آشنایى با مقوله خبرندارند – البته این مخاطب هم مورد هدف است – در حالى‌که مطالعه‏ و تداوم و پیگیرى کتاب به مرور به ما نشان مى‌دهد که اگرچه زبان‏ کتاب ساده و با مثال‌هاى زندگى روزمره بیان شده، امّا در نهایت سعى‏ شده است، اصول درست‌نویسى خبرى با توجه به پیچیدگی‌هاى کار خبرنگارى در این حوزه آموزش داده شود.»

این کتاب در قطع رقعی و در  ۲۵۶ صفحه با قیمت 9500 تومان به چاپ سوم رسیده است.

/ 1 نظر / 19 بازدید
اکبر

استاد توکلی کتاب بسیار خوبی هم در مورد گزارش نویسی دارن که متاسفانه سالهاست تجدید چاپ نمیشه. خوندن اون رو هم بهت پیشنهاد می کنم. ایشون از نوابغ گزارش نویسی هستن و ایضا از بهترین های ارتباطات در حوزه مطبوعات