یک تجربه خوب

مدتها بود که از خواندن یک نشریه درست و درمان محروم بودیم. البته احترام تمام اهل قلم و فعالان و همکاران حوزه مطبوعات به جا، منتها آنچه باب میل باشد نبود!

بعد از شرق و هم میهن و شهروند امروز، چند شماره ای ایران دخت بیرون آمد که خوب بود. پیک سبز هم چند شماره ای با تیمی که همین نشریات را منتشر می کرد، منتشر شد و بعد تعطیل.  مهرنامه که بیرون آمد خوشحال شدم. محمد قوچانی سردبیر بود و نشریه را می شد دست گرفت و تا مدتها از آن لذت برد. البته طولی نکشید که جناب قوچانی [به دلایلی] از این نشریه رفت و مهرنامه هم دیگر به سمتی رفت که...

در این وانفسای سیاسی یا سیاست زدگی بود که نافه منتشر شد. مجله ای که قرار بود در حوزه فرهنگ و هنر و ادبیات و این طور مسائل فعال باشد. انصافا برای علاقه مندان این حوزه جای خوشحالی بود که نافه منتشر می شود و می شود آن را ورق زد.

... و اما در اردیبهشت بود که شاهد تولد "تجربه" بودیم. در یک کلام: ماه!!!

از یادداشت ابتدایی که "پرسه" نام گرفته و نگفته معلوم است که کار قوچانی است [ نام نویسنده در این یادداشت نیامده ] بگیر تا یادداشت های مهدی یزدانی خرم و دیگرانی که بسیارند. مصاحبه هایی که در حوزه های مختلف هنری اعم از سینما و نقاشی و ادبیات و شعر صورت گرفته تا مطالبی که از بزرگان و اندیشمندان منتشر شده. خلاصه "تجربه" را باید خواند.

  
نوشته‌ی : رضا فضل‌اله نژاد ; ساعت ٢:۳٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۳/۱٦