دیدار

گالری گردی و سر زدن به نمایشگاه های عکس و نقاشی و مجسمه و تماشای تئاتر و رفتن به سینما شاید از مشخصه ها و مولفه هایی باشد که در طبقه متوسط جامعه نمود عینی دارند. اما بنده نه تنها از طبقه متوسط جامعه نیستم بلکه سال هاست برای رسیدن به این طبقه در تلاشم!!! با این حال این مشخصه یا مشخصه هایی که ذکرشان رفت را به شدت دارا بوده و در واقع جزئی از علائقم به حساب می آیند [خیلی متن سنگینی شد!]. بازدید از رویدادهای فرهنگی سال را هم کمابیش در برنامه هام دارم و مثلا نمایشگاه مطبوعات را به شکل مرتب و هر ساله دیده ام. نمایشگاه کتاب را تعمدا کنار گذاشتم، دلیل عمده اش هم خرید بی برنامه و همین طوری کتاب بود که اصلا کار خوبی نیست. ترجیح می دهم وقتم را در کتابفروشی هایی مثل چشمه، ویستار، نیک، جیحون، شهر کتاب، مرکزی، امیر کبیر و ... بگذرانم.

دیشب برای اولین بار به نمایشگاه قران رفتم. تا به حال نرفته بودم و این بار هم حضور روح اله دلخانی در نمایشگاه بهانه ای بود برای سر زدن به آنجا.

حضرت استاد در غرفه دانشگاه آزاد از نزدیک با علاقه مندان به هنر خط گفتگو می کند و اگر حالی باشد خطی هم می نویسد. 10 - 15 روزی بود که همدیگر را ندیده بودیم و خب این دیدار برای من لذت بخش بود.

  
نوشته‌ی : رضا فضل‌اله نژاد ; ساعت ۱:٥٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٥/٢۳